Zariaďujte v štýle "buklé"

Už minulý rok sa objavil v módnych aj nábytkových trendoch materiál, ktorý bol typickým hitom v polovici minulého storočia - buklé. 

Výraz pochádza z francúzskeho slova "boucle" a ide o priadzu, ktorá obsahuje hrubšie slučky. Tkanina z tejto priadze je z nepravidelne silných nití a tvorí nepravidelný povrch, na ktorom sú uzlíky, či volnejšie slučky. Často pripomína zvieraciu srsť. Môže byť jednofarebná, alebo aj rôznorodá, či obohatená o vzory.

V nábytkovom dizajne sa látka objavila ako čalúnenie už koncom 40-tych rokov 20-teho storočia. V 60-tych rokoch ju ako módny hit preslávila Coco Chanel.

Aktuálnym TOP trendom je nábytok čalúnený v štýle buklé. Pôsobí veľmi teplým a útulným dojmom. Najčastejšie je využívaný na kreslách, stoličkách, pohovkách, vankúšoch

Banner-blog boucle

Štýl buklé

Buklé štýl je typický svojimi čistými líniami a materiálmi. Populárne sú oblé tvary. Tkanina buklé, ktorá bola v polovici minulého storočia základom v domácnostiach, je opäť vzkriesená a prináša útulnú textúru čalúnenému nábytku. Zvýrazňuje estetiku a dodáva akcent samotnému dizajnu.

Ako aranžovať domov v šťýle buklé?

Tento senzačný textilný štýl ovláda internet aj módu. Ako môžete kombinovať nové nádherné, nadýchané biele či farebné kusky nábytku buklé? 

Najjednoduchší spôsob, ako preniesť tento estetický štýl do vášho domova, je prostredníctvom kresla. Nič sa nevyrovná upokojujúcemu pocitu, keď sa v chladných zimných večeroch pohodlne usadíte v kresle. Kreslo potiahnuté buklé látkou môžete doplniť nízkym príručným stolíkom - ideálne s drevenými prvkami, ktoré ladia s nožičkami kresla, ale nebojte sa ani kombinácie s mramorom, či stolíkom z kovu v oblých tvaroch. Buklé sa dokonale hodí k prírodným materiálom.

Ak nie ste pripravení pridať veľký výraznejší kus nábytku buklé, môžete namiesto toho pridať trendový materiál do svojho priestoru pomocou malých doplnkov. Prikrývka alebo vankúš vytvárajú dokonalé textúrované akcenty. Môžete tiež prehodiť buklé prehoz cez pohovku, alebo ním spestriť koniec postele. Okamžite tak dosiahnete efekt pohodlia a štýlu. Ďalším krásnym doplnkom by mohol byť biely puf, ktorý si vďaka svojej neutrálnej farbe nájde svoje miesto kdekoľvek v priestore.

Do pozornosti dávame stoličky CISELIA s dokonalým jemným oblým tvarom a kovovými čiernymi nožičkami, ktoré ideálne pasujú k stolu v čiernej farbe. Ak preferujete kov - kombinujte ich so stolom NIUT.  Krásne však ladia však aj k drevenému stolu JEANETTE

Ak máte radi zemité odtiene, potom vás možno zaujme naša inšpiratívna koláž:

Banner-blog boucle2POUŽITÉ PRODUKTY:

Stolička CISELIA, jedálenský stôl JEANETTE čierny, biely puf ADARA  , komoda UXIA, váza ANNI, váza FERNAND, vankúše MALMO, kreslo SETULLO biele závesná lampa NORI

 

Vaše DUBLINO HOME