Vážení zákazníci, 1. júla bude bude naša predajňa v Bratislave otvorená v skrátenom režime - do 16h. V pondelok 4. júla 2022 bude z dôvodu rekonštrukcie zatvorená. Využite služby nášho e-shopu. Ďakujeme za pochopenie

Štýlové kreslá FLY s nadčasovým dizajnom

blog kreslo fly cow
 
Ikonické dizajnové kreslá "butterfly", ktoré už v 19. storočí ohromovali davy fanúšikov dizajnu, nám dnes pripomínajú aká úžasná nadčasová a nesmrteľná je tvorivosť človeka.
 
Na krídlach motýľa. Tak by sme mohli pokojne nazvať kampaň k ikonickým kreslám "butterfly", ktoré preslávili jeho traja dizajnéri BKF (Bonet, Kurchan a Ferrari) v Argentíne ešte v roku 1940, keď prišli s jeho kovovou konštrukciou a koženým poťahom na veľtrh dizajnu. Avšak ani títo traja páni neboli pôvodnými tvorcami ikonickéjo tvaru kresla. Inšpirovali sa talianskym kresielkom La Tripolina, ktoré malo pôvodne drevenú skladaciu konštrukciu a jednoduchý textilný poťah.
 
BKF vytvorili konštrukciu z ohýbaného pevného kovu a kvalitný kožený poťah, ktorý sa dokonale prispôsobí sedacej časti tela. A práve v tejto podobe ho vnímame dnes i my ako populárne ikonické kreslo "butterfly".
 
Keďže je v samotnom pôvode dizajnu dodnes zmätok a sporné dohady, kreslo je vyrábané a inšpirované Bonetovskou verziou po celom svete.
Škandinávia, Taliansko, Amerika, Argentína či Čína a možno i mnohé ďalšie vynaliezavé verzie, ktoré vzájomne súperia o pozornosť zákazníka. 
 
blog kreslo fly patchwork 
 
Možno jeho zväčšená verzia v prevedení dizajnového výrobcu Cuero Design zo Škandinávie prispela k väčšiemu komfortu sedenia a pohodlia užívateľa a má nárok na hrdosť škandinávcov, ktorí majú kreslo doma už 20 rokov. A možno práve tie naše prevedenia Vás presvedčia o hodnote dizajnu za dostupné investície a zakúpite si jedno k vám domov.
Kožené kreslo FLY Brown je rafinovane prešívane a dotvára tak jedinečný prvok na povrchu poťahu. Ak preferujete čierunu farbu, v ponuke máme FLY Black
Ak sa vám páči prevedenie z pevnej textílie, zvoľte si verziu FLY BW. Má nádherný výrazný vzor, vynikne v každom priestor a práve tento výber neoľutuje žiadny fanúšik pohodlného sedenia. Kreslo si však môžete zakúpiť aj vo verzii s kravskou srsťou FLY Cowhide, či tzv. patchwork, z kúskov hnedej kože, ktorá zaujme na prvý pohľad. 
 
Kreslo FLY vynikne v každom priestore. 
 
 

Sledujte aj naše sociálne siete FBIG.

 

ZDROJ: cuerodesign.com, dk.com

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie