Štýlové kreslá FLY s nadčasovým dizajnom

blog kreslo fly cow
 
Ikonické dizajnové kreslá "butterfly", ktoré už v 19. storočí ohromovali davy fanúšikov dizajnu, nám dnes pripomínajú aká úžasná nadčasová a nesmrteľná je tvorivosť človeka.
 
Na krídlach motýľa. Tak by sme mohli pokojne nazvať kampaň k ikonickým kreslám "butterfly", ktoré preslávili jeho traja dizajnéri BKF (Bonet, Kurchan a Ferrari) v Argentíne ešte v roku 1940, keď prišli s jeho kovovou konštrukciou a koženým poťahom na veľtrh dizajnu. Avšak ani títo traja páni neboli pôvodnými tvorcami ikonickéjo tvaru kresla. Inšpirovali sa talianskym kresielkom La Tripolina, ktoré malo pôvodne drevenú skladaciu konštrukciu a jednoduchý textilný poťah.
 
BKF vytvorili konštrukciu z ohýbaného pevného kovu a kvalitný kožený poťah, ktorý sa dokonale prispôsobí sedacej časti tela. A práve v tejto podobe ho vnímame dnes i my ako populárne ikonické kreslo "butterfly".
 
Keďže je v samotnom pôvode dizajnu dodnes zmätok a sporné dohady, kreslo je vyrábané a inšpirované Bonetovskou verziou po celom svete.
Škandinávia, Taliansko, Amerika, Argentína či Čína a možno i mnohé ďalšie vynaliezavé verzie, ktoré vzájomne súperia o pozornosť zákazníka. 
 
blog kreslo fly patchwork 
 
Možno jeho zväčšená verzia v prevedení dizajnového výrobcu Cuero Design zo Škandinávie prispela k väčšiemu komfortu sedenia a pohodlia užívateľa a má nárok na hrdosť škandinávcov, ktorí majú kreslo doma už 20 rokov. A možno práve tie naše prevedenia Vás presvedčia o hodnote dizajnu za dostupné investície a zakúpite si jedno k vám domov.
Kožené kreslo FLY Brown je rafinovane prešívane a dotvára tak jedinečný prvok na povrchu poťahu. Ak preferujete čierunu farbu, v ponuke máme FLY Black
Ak sa vám páči prevedenie z pevnej textílie, zvoľte si verziu FLY BW. Má nádherný výrazný vzor, vynikne v každom priestor a práve tento výber neoľutuje žiadny fanúšik pohodlného sedenia. Kreslo si však môžete zakúpiť aj vo verzii s kravskou srsťou FLY Cowhide, či tzv. patchwork, z kúskov hnedej kože, ktorá zaujme na prvý pohľad. 
 
Kreslo FLY vynikne v každom priestore. 
 
 

Sledujte aj naše sociálne siete FBIG.

 

ZDROJ: cuerodesign.com, dk.com