Ratan nie je to jediné čo si môžete dať do záhrady. Preferujeme nábytok vyrábaný s ohľadom na ekológiu

Asi ste si všimli, že sa v našej ponuke takmer úplne vyhýbame umelému ratanu, ktorý tak dokonale poznáte z lacných ponúk na trhu.

Máme totiž oveľa zaujímavejšie riešenia.

Vedeli ste, že aj nábytok z plastu je dnes vyrábaný s minimálnou ekologickou stopou? Ekológia zohráva mimoriadne dôležitú rolu v našom živote. A to sa odráža aj v nových procesoch výroby materiálov, z ktorých je vyrábaný nábytok do záhrad, na terasy aj balkóny.  Napríklad taliansky výrobcovia nášho nábytku si dávajú záležať na tom, aby bol vyrábaný s ohľadom k prírode, z recyklovaných starých plastových stoličiek, ktoré sú pri spracovaní dekontaminované a opäť spracované tak, aby tvorili plnohodnotný 100% recyklovatelný cyklus. Sú farbostále, odolné voči vode aj UV žiareniu a samozrejme voči opotrebeniu.

Aj o tom sme sa bavili v Dámskom klube na RTVS. Pozrite si celý rozhovor:   LINK NA ZÁZNAM

dk blog

Keď sme vám sľúbili zaujímavejší dizajn, ako je klasický umelý ratan, mali sme na mysli vypletané kreslá a stoličky, ktoré sú vyrobené z veľmi príjemného vlákna pripomínajúceho na dotyk prírodnú bavlnu. Avšak, tento materiál je odolný voči opotrebeniu, vode, plesni aj znečisteniu. Presne z takého istého materiálu sa vyrába napríklad funkčné športové oblečenie.

V RTVS sme vám predstavili kreslo FOLIO, stoličku Trill z recyklovaného materiálu a vypletané sedenie ako stolička TAHITI, kreslo Samantha, Unique a lounge set EASY.

Dizajnové trendy každým rokom prinášajú nové krásne sedenie a sety, ktoré si môžete na svojej terase naplno užívať počas celej sezóny.

Prečítajte aj o influenceroch, s ktorými sme spolupracovali