Chrobák, ktorého radi prichýlite u vás doma

Počuli ste už o stoličke Beetle od GUBI? Jej tvar je unikátny a rozpoznateľný na prvý pohľad. Dizajnéri sa pri jej tvorbe inšpirovali obyčajným chrobákom.

GUBI je dánsky dizajnérsky dom, ktorého sídlo nájdete v Kopenhágene. Preslávil sa návrhmi odvážnej a elegantnej kolekcie nábytku, svietidiel a interiérových predmetov, ktoré obdivuje celý svet. Ich filozofia je ohromujúca. Každý dizajnérsky kúsok rozpráva zaujímavý príbeh. Tvoria nadčasový dizajn, inovujú zabudnuté ikonické prvky a dávajú im nový nádych. Vizionári, ktorých história píše už takmer storočnicu pričom tvorba je nadčasová.

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, akým úžasným dizajnérom  je samotná príroda? Všetko prirodzené je v prírode v dokonalej harmónii. Aj telo obyčajného chrobáka má dokonalé tvary, ktoré okrem samotnej formy sĺňajú navyše funkcie života. A práve tento moment si všimli dizajnéri, keď hľadali námet na nový nábytkový prvok. GamFratesi – autorská dvojica dokonalého nápadu stoličky s príznačným názvom Beetle sa nechala prírodou naplno inšpirovať.

 chrobak - desing

 

Predstavujeme stoličku MARCO z ponuky DUBLINO HOME. 

Je inšpirovaná dizajnom stoličiek Beetle. V zamatovom prevedení dokáže priestor skutočne dokonale vyladiť. Príjemné ergonomické sedenie v nevšednom produktovom dizajne je doplnené čiernymi kovovými nohami. Stoličky MARCO sú dostupné v dvoch farebných prevedeniach, v tmavo šedom zamate s čiernym lemovaním, alebo v koňakovom odtieni.

Stolicky marco

Prečítajte si aj blog o tom aké nám príroda dáva podnety pre bývanie.

Ak sa vám článok páčil, napíšte nám na naše sociálne siete FBIG.

 

ZDROJ: GUBI.COM