Biofilický dizajn je trendy

 

Príroda zohráva dôležitú rolu v našom živote. Trendom, o ktorom sa posledné obdobie veľa rozpráva je "biofilický dizajn". Ak ste ešte toto slovo nepočuli, prinášame vám náhľad do sveta, ktorý vám bude rozhodne sympatický.

foto: TOP hotelierstvo

Význam slova „biophilia“ doslovne predstavuje lásku k prírode. Na začiatku 20-teho storočia s týmto výrazom prišiel Erich Fromm - psychoanalytik a biológ Edward Osborne Wilson, ktorí zistili, že prepojenie s prírodou má obrovský vplyv na psychickú aj fyzickú pohodu človeka. 

Prečo je dôležitá príroda v našom interiéri

Biofilický dizajn nie je len o tom, že oživíme obývačku  a spálňu živými kvetmi. Dôležité je vytvorenie celkovej harmónie interiéru - oázy pokoja, ktorá pozostáva z prírodných prvkov a materiálov. Táto filozofia a štýl nám pripomína, aké dôležité v našom živote je prirodzené prostredie, v ktorom žijeme a pohybujeme sa. Či už ide o pracovné prostredie, spálňu, kuchyňu alebo spoločnú obývaciu miestnosť, tento priestor pôsobí na naše celkové zdravie.

Prírodné prvky zakomponované v interiéri sa blahodárne odrážajú na našej psychike, pôsobia na zmysly, ovplyvňujú dobrú náladu i našu spokojnosť. Prečo je to pre nás dôležité? Príroda je nám blízka a aktuálne nám v každodennom živote a zhone chýba hlavne časový priestor, ktorý by sme v nej trávili. Bežný pracovný deň je už i tak preplnený a je len vzácne ak si v ňom nájdeme čas na prechádzku lesom. O to dôležitejší je návrat k prírode formou, ktorá prináša do interiéru aspoň malú časť z prírody.

 

Vytvorte si doma ideálne a zdravé prostredie 

Použitie dreva, kameňa, zelene a dôraz na prirodzený čistý vzduch ako aj zemité farby prírodných odtieňov sú základom biofilického dizajnu. V našej ponuke nájdete množstvo nábytku, ktoré zodpovedá autentickému trendu. Drevené stoličky Amsterdam,  Nell alebo Phoenix sú príkladom ideálnej kombiácie dizajnu a materiálu, ktorý sa hodí pre vytvorenie vašej domácej oázy.

foto: DUBLINO HOME

Ak ich správne skombinujete s ďalšími prírodnými materiálmi,  jedálenským stolom Lotus white s drevenými nohami,  či celodreveným stolom Lotus, získate nádhernú jedálenskú zostavu.

V našej ponuke však nájdete aj iný nábytok,  ktorý zodpovedá filozofii biofilického dizajnu. Pustite sa do tvorby svojej prírodnej oázy a vytvorte si harmonický a zdravý domov.

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie